-------------------------------------------------------------
Regelmatig komt het voor dat zaken op het strand aanspoelen: leuke spullen, gekke spullen, vreemde spullen, mooie spullen. Stroming, eb en vloed, storm zorgen elke keer weer voor nieuwe en spannende dingen op het strand. Veel mensen vinden het heerlijk om langs de zee te lopen en te speuren naar allerlei aardige aangespoelde dingen. Jutten heet dat, een typische bezigheid die hoort bij de zee en waar veel mensen plezier aan beleven.
Zaken van Waarde
Het komt ook voor dat zaken van waarde op het strand aanspoelen. In dat geval mag u die zaken niet zelf houden maar bent u wel de vinder.
Er is een speciale Wet op de Strandvonderij, die zegt dat elke kustgemeente een strandvonder heeft, dat is de burgemeester, en een aantal hulpstrandvonders. Zaken van waarde dienen te worden aangemeld bij de strandvonderij en daar kunt u zich ook laten registreren als vinder van de waardevolle zaak.
----------------------------------------------------
Wettelijk gaat meneertje ook nog es ff in fout!!
|