Laat berichten zien
|
Pagina's: 1 [2] 3 4 ... 27
|
27
|
Nieuws & Video / Nieuws & Video / Re: [Poll] maximale wind voor een beginnerscursus
|
Gepost op: Juli 01, 2013, 11:27:44
|
tja, wat te zeggen, ik heb zelf 6 jaar geleden les gehad bij een duitse school in windkracht 6 a 7 met een 8m kite, er waren 4 groepjes van 2 mensen op 1 instructeur. wij kregen toen eerst 3 uur theorieles, wat ik heel goed vond, er werd daarna met een oefenmatrasje geoefend op t land en weer wat uitleg van de wind en pas daarna met een kite water in lopen en daar oplaten. er werd enorm gehamerd op 'als er iets gebeurt, dan LOS laten' ik persoonlijk vond t wel ok om in redelijk harde wind te lessen, dan wist ik hoe dat was en was ik gewaarschuwd, zo heb ik het toen ervaren. kon het alleen maar makkelijker zijn in minder wind dacht ik nog. maar goed, ik ben iemand die wel vrij voorzichtig is en daarna altijd aan mensen die aan kiten waren ging vragen of het wel kon met mn 9m destijds. en ik kan vertellen dat het advies van die mensen vaak goed was, maar soms ook verkeerd ingeschat.
dus als je mij vraagt, lessen in harde wind.... ja, het kan, mits niet té hard (en ja. wat is dan të hard... vlagen van tegen de 8 aan lijken mij in IEDER geval té hard) en mits er wel bij wordt vermeld dát het harde wind is die dag en voorzichtigheid dus is geboden en dat het wordt afgeraden om met harde wind in je eentje t water op te gaan en/of advies te vragen aan de waterkant én om de kitesurf-forums te lezen.
|
|
|
29
|
Algemeen / Trefpunt / Re: Groningen wil kiten!
|
Gepost op: Juni 28, 2013, 21:38:57
|
ja, opsturen moet dan haast maar, probeer al dikke maand mn trapeze te pakken te krijgen, maar kom gewoon zelf niet aan kiten toe en die ene keer dat ik er wel was, was antix er niet 
|
|
|
30
|
Algemeen / Trefpunt / Re: Groningen wil kiten!
|
Gepost op: Juni 28, 2013, 20:15:13
|
iemand die naar zaterdag naar workum of zondag naar mirns gaat en misschien een trapeze mee kan nemen voor me naar groningen bij antix vandaan?
|
|
|
32
|
Stijlen / Discussie / Algemeen / Freeride / Re: Welke maat om mee te beginnen
|
Gepost op: Juni 28, 2013, 16:03:19
|
de kite zelf maakt ook gewoon veel uit, zoals ik zei, ik heb nu 2 verschillende 10m gehad (een liquid force havoc en een epic screamer) en die hadden 2 tot 3 knopen in low-end verschil en datzelfde verschil ook in high-end.
vraag me wel af waarom je voor nieuw zou gaan terwijl de 2e hands markt enorm groot is en veel kan schelen.
|
|
|
39
|
Stijlen / Discussie / Algemeen / Freeride / Re: verroeste schroeven in board los te krijgen??
|
Gepost op: Juni 28, 2013, 10:15:43
|
Je hebt nog een andere stance mogelijkheid. Scheelt 4cm, smaller als ik het goed zie. Als je een beetje klein bent, is het gemakkelijkst om die andere schroeven af te zagen. Eventueel een laagje epoxy erover en weg is de roest van de resterende schroef.
ik blijf erbij dat ik dat niet echt een oplossing vind, want dan kun je nooit meer van stance wisselen en wordt t board onverkoopbaar... al jullie adviezen lezende denk ik dat t n lastig klusje kan worden die misschien beter uit te besteden is.
|
|
|
40
|
Stijlen / Discussie / Algemeen / Freeride / Re: Welke maat om mee te beginnen
|
Gepost op: Juni 28, 2013, 10:04:24
|
w.b je vriendin... weet niet wat zij weegt, maar misschien is t vergelijkbaar. ik weeg 60 kilo en heb een set van 10m en 7m, de 10 voor 14/15-25/26 knopen, de 7 van 21-33 knopen. vind zelf een 10 een ideale maat, genoeg low-end en nog prima te houden. voorheen voer ik een 9 en miste ik low-end. ik ben wel overgestapt naar een andere 10m nog, want de vorige ging van 12-23 knopen met prima low-end maar sloot niet mooi aan bij mijn 7, er was te weinig overlap en dat was problematisch in wind van 18-26 knopen met een 7 die te klein was en een 10 die te groot was. met deze 10 dus minder last van. ik overweeg wel nog een 12 erbij te doen voor lichtwind, heb al vaker met een 12 gevaren en vind dat niet te groot. maar goed, de ene 10 is de andere niet en de ene 11 ook de andere niet helaas... blijft dus goed uitzoeken en ook goed marktplaats afspeuren, soms heb je voor 100 euro een nog prima kite.
ohja en toch even vermelden, met een ander type board ging mijn high-end ook 2 knopen omhoog, met dit board heb ik meer grip op t water en merk dat ik de kite langer hou daardoor.
overigens kan ik me een set van 7-9-11 ook wel voorstellen als je met zn 2tjes bent (nog steeds afhankelijk van wat voor typte kite) maar het lijkt aannemelijk dat als jij de 11 pakt, je vriendin een 9 kan pakken en als jij een 9 nodig hebt, je vriendin een 7. maar een combi 8-10-12 kan ook, alleen dan heeft je vriendin iets minder high-end.
|
|
|
43
|
Stijlen / Discussie / Algemeen / Freeride / Re: verroeste schroeven in board los te krijgen??
|
Gepost op: Juni 27, 2013, 22:25:44
|
t zijn schroeven met een normale kop, dus geen kruiskop, er zit ook nog een ringetje tussen omdat blijkbaar de schroef te lang was, zowel ringetje als schroef zijn roestig. en ik vraag me af of, als er kracht wordt gebruikt, de insert niet kapot gaat en dan is mn board kapot. pads zijn makkelijk te vervangen lijkt me, daarom die doorzagen en niet de schoef. maar als jullie daar andere ideeën over hebben... spui ze maar. ohja t is een f-one sk8 uit 2010. dank
|
|
|
44
|
Stijlen / Discussie / Algemeen / Freeride / Re: verroeste schroeven in board los te krijgen??
|
Gepost op: Juni 27, 2013, 22:11:25
|
schroeven zitten helaas muurvast dus ook een tikje vaster draaien lukt niet  maar dank voor de tip. ik denk dat ik ga kijken of ik van de pads t stuk waar de schroef doorheen gaat op de een of andere manier door kan zagen zodat ik beter bij de schroef kan en dan dat loctite maar proberen. weet t ook anders niet, heb t inet ook al afgespeurd en veel meer komt er ook niet uit. op die auto-doe-het-zelf sites zeggen ze ook wd-40 of loctite. of ik ga t eerst maar s bij een autogarage/metaalbedrijf vragen hoe ze dat doen. zoiets.... wel knap onhandig dit.
|
|
|
Pagina's: 1 [2] 3 4 ... 27
|
|