Polsmaten/Nunspeet de ongeschreven regels!

globe

Berichten: 1143
Juli 03, 2007, 21:22:12
edit2Rapporteer  
De vakanties zijn weer begonnen, de campings zijn weer vol en de de Marktplaats-kiters trekken ten strijde!

OPPASSEN dus bij Polsmaten. Zoals velen weten is het sowieso verboden te kiten daar, maar ga je toch lees dan even onderstaand verhaal.

Er heerst op dit moment een goede sfeer tussen de windsurfers en kiters. Ik heb nog geen problemen gehoord of meegemaakt. Zelfs niet op de drukke dagen.  Nu de vakanties bijna beginnen zullen er veel ‘vakantie-kiters’ bijkomen, uit Nederland maar vooral de Oosterbuurtjes zullen rijkelijk aanwezig zijn. Dan wordt het dus oppassen geblazen.

Graag wil ik de volgende dingen even benadrukken als je op Nunspeet komt kiten.

Ik heb het nu over ‘surfoever De Hoge Bijssel’. www.rgv.nl

In de loop der tijd zijn er een aantal ‘ongeschreven regeltjes’ ontstaan:

De linkerkant van het strandje is ‘gereserveerd’ voor de aanwezige Watersport Vereniging en het veerpontje. Ga hier niet je spullen neerleggen, of je lijnen uitlopen.
De watersportvereniging heeft al voor problemen gezorgd in het verleden!

De rechterkant is het gedeelte waar de kiters en windsurfers hun spullen kunnen neerleggen. Deze rechterkant is verdeeld door een schelpenpaadje. De kant aan het water moeten we vrijhouden. Hier liggen de windsurfspullen, en deze jongens vinden het niet fijn als wij onze kites daar neer leggen. Daar komt bij dat de andere kant van het veld veel groter is en dus hebben we veel meer ruimte.

Gras is glad! Zorg dus bij het starten van je kite dat je in het water staat, je helper kan uiteraard wel op de kant blijven staan. Ook bij het landen van je kite niet over het gras gaan lopen. Je zult niet de eerste zijn die achter zijn kite aangaat omdat hij/zij uitglijdt.

Als je je kite geland hebt,  leg je spullen dan weer achter het paadje, en niet tussen de windsurfspullen. Raap ook je lijnen een beetje bij elkaar, scheelt weer ruimte.

Op het water:

Vaar meteen naar buiten, en zo hoog mogelijk aan de wind. Je kunt met Zuidwest met 2 rakjes opkruisen volledig buiten de ‘windsurfzone’ komen. De meeste windsurfers zijn kuddedieren en varen hetzelfde stuk heen- en weer. Lekker elkaar in de weg zitten Smiley Probeer lekker tussen Oude Pol en Hoophuizen te varen (voor de rietkraag). Dit is geen vogelgebied oid. Let wel op, de eerste 500 meter zijn echt ondiep, darana wat dieper. Te herkennen aan de golfslag Smiley

Let wel op, 300 meter upwind staan houten palen in het water, die zijn hard!
Ga ook niet voor de naast gelegen campings varen, ook hier zijn op goede dagen veel windsurfers te vinden. Ook nét voor de haventjes is het uitkijken geblazen. Het water is daar erg choppy en er zitten wat diepere stukken bij. Vlak voor de eilanden liggen rood/wit gestreepte palen.  Deze geven de diepte aan van 180 cm. Let dus op: zo’n 200-300 meter hiervoor is het dus al ‘borst-diep’

Voorbij de eilanden heb je NIETS te zoeken! Hier loopt de vaargeul en de waterskibaan. In het verleden zijn hier zelfs problemen met weggestuurde windsurfers geweest.

Dan de beginners...

Die blijven altijd lastig natuurlijk. Maar gelukkig zijn we allemaal beginner geweest.

Nunspeet is geen ideale beginnersspot helaas op drukke dagen. Probeer dus ook zoveel mogelijk in de avond of doordeweeks de kneepjes van het vak te leren.
Met Noordwest (pal aanlandig) eerst 500 meter het water inlopen uiteraard. Met Zuidwest doe je er verstandig aan om helemaal naar links (voor de campings langs) te lopen.  De grote dam links, is dichter bij dan je denkt! Kijk ook uit voor de geel/zwarte palen upwind!

Wat ook een optie is om 500 meter het water in te lopen (voorbij het einde van de dam en dan voor het rechtereiland te gaan oefenen. Hier is het ook ondiep (je kunt naar het eiland lopen) en hier zijn geen windsurfers. Ook is de wind hier meer constant met zuidwest omdat hij dan lekker over het hele meer geblazen wordt.

Tot slot wat algemene opmerkingen.

‘Wij zijn tot last’ volgens de medegebruikers van het strand. Mocht je dus opmerkingen krijg zeg dan gewoon : ja en amen en zeg dat ze gelijk hebben.

Ga niet voor de kant klooien of stoer doen. Als je hard en hoog genoeg gaat zien de toeschouwers dit ook wel op 200 meter afstand.

Ga niet in de buurt van het pontje varen, de beste man is hier niet van gediend en heeft reeds diverse malen opmerkingen tegen ons gemaakt. Een telefoontje met de waterpolitie is zo gepleegd.

Ga bij ‘erg mooi weer dagen’ niet op Nunspeet kiten. Het strand ligt dan vol met zonaanbidders en het is dan gewoon té druk in het water en op de kant.

Bij vragen of opmerkingen PM me maar!
niels

Berichten: 356
Antwoord #1 Juli 03, 2007, 22:05:52
edit2Rapporteer  
mooi stukje
laten we ons daar een beetje aan houden en hopen dat het dan weer een jaartje goed gaat
mocht er weer teveel geklaagt worden zullen we zeker de waterpolitie gaan zien
« vorige volgende »
Ga naar:  


© 2002 - 2025 Kitehigh

Sorry, the copyright must be in the template.
Please notify this forum's administrator that this site is missing the copyright message for SMF so they can rectify the situation. Display of copyright is a legal requirement. For more information on this please visit the Simple Machines website.