Zoals Xray al zegt doet kiteboarding.de niet aan "winnaars"! De test zoals hij boven staat is een van een hele reeks kites die tegen elkaar getest zijn. Zo kun je heel eenvoudig zien op welke punten welke kite het beste presteert. Enorm handig als je een keuze wilt maken zonder dat je kunt testen.
Idd. komt de Vapor er zeer goed uit. Evenals de Blade en de Sport en Edge van Ozone. Ook de Riot (van Core, eigenlijk Carved maar die schamen zich voor een "Bow" in hun product gamma

)
kiteboarding.de vind ik het meest neutraal in hun test. Tevens testen ze zeer uitvoerig met 4-6 riders. Meestal nemen ze ook andere maten mee in de test, en zeggen ze daar dan wel wat over.
De Nederlandse bladen (of blad, want access test niet meer?) hebben niet de tijd/middelen (o.a. geld) om zo uitvoerig te testen.
Kiteworld is een prachtblad om te zien, maar mijn ervaring is dat testen altijd mooier zijn dan de werkelijkheid. Bij kiteboarding.de merk je duidelijk dat een enkele kite niet goed genoeg presteert.